С резултат 1:2 „Розите” загубиха петата си контрола от серията контролни мачове за подготвителния сезон срещу отбора на „Миньор”-Раднево.
Въпреки, че стояха по –добре на терена момчетата на Александър Георгиев не успяха да излязат победители от мача.
В 20-та минута нападателя на „Миньор” се откъсна от защитата и реализира за 0:1, гостите вкараха и втори гол но той бе отменен поради засада.
В края на полувремето след разбъркване пред нашата врата гостите реализираха за 2:0 .
Второто полувреме „Розова Долина” излезе и изцяло нов облик и пое играта в полето на гостите.
След извеждащ пас на Иван Чергев опитния играч Атанас Апостолов излезе сам срещу вратаря и със завидна техника успя да го преоодолее и оформи крайния резултат 1:2 .
Следващата контрола на „Розите” е на 29.07.2015(сряда) срещу отбора на „Етър”- ВеликоТърново на стадион Севтополис .

Сутринта контроли изиграха и "малките розички" водени от Боян Нейчев,който играха срещу срещу школата на Стоян и Росен Филипови - "Шампион" .
Резултатът при футбол 9 беше 10:0 в полза на "Розова долина", а при футбол 7 децата на Боян Нейчев победиха с 6:1