При слънчево и студено време и еднометров сняг, около местността „Малините“ в североизточната част на Боровец, из големите рилски гори и поляни, се проведе Държавното първенство по ски-ориентиране.

Заслужено място и логично медали прибраха от него казанлъшките ски-ориентировачи, известни още като "казанлъшките старчета".

Съоръжени с компаси и ски за дълго бягане, с помощта на топографска карта, състезателите търсеха по своите маршрути бяло-червените контролни знаци с електронни устройства, маркиращи личните контролни чипове.

В спринта- късата дистанция -/ 1,8 км, 9 контролни точки/, състоял се западно от „Малините“победи Тончо Нейчев/31м.53с./, следван от Румен Зарев-от "Кракра" –Перник/31м.55 с/ и Павел Михалев/40м.11с./
В дългото бягане/5,1 км, 11 к.т./, в местността, северозападно от „Малините“ при М60 отново Тончо Нейчев е първи/1ч.12м.35с./, пред Румен Зарев-от "Кракра" –Перник/1ч.17м.10 с./ и П. Михалев/1ч.37м.46с./.
На среднoта дистанция/ 2,3 км, 9 контр. точки/ сновейки около „Малините/ победи Павел Михалев/32м. 11 с./, пред Тончо Нейчев/38м.50сек./ и Богдан Велинов/ -"Кракра" Перник/46м.34с./.
В елитната група/6,1 км. 16 к.т./, казанлъчанинът Христо Ангелов, /който бе с 42 години по-голям от победителя- Европейският шампион Станимир Беломъжев/, успя да завърши в контролното време.

на сн: Христо Ангелов

За десета поредна година, в отборната «Мастерс»/ветеранска/надпревара, щафетата на Спортен клуб «Орлово гнездо 1957» в състав: Тончо Нейчев /I пост/, Павел Михалев /II пост/ и Христо Ангелов/III пост/ успя по 7,5 километровото трасе с 28 к.т. да застане на отборния връх, с общо време 1ч.58м.17сек.

Изпреварени бяха щафетите на „Кракра“-Перник, „Сърнена гора“-Ст. Загора и „Узана“-Габрово.
Държавното първенство на България завърши с награждаване на казанлъшките „големи младежи от професор Атанас Георгиев, Председател на Българската федерация по ориентиране.

От общо четерите старат, казанлъшките ски- ориентировачи спечелиха общо 9 медала: /6 златни, 1 сребърен и 2 бронзови/.