Казанлъшката природо- математическа гимназия е училището в област Стара Загора, което е с най- висок успех и с най- добро представяне през изминалата учебна година в националните кръгове на олимпиадите по различнии предмети.
Резултатът е на база класирането на учениците от олимпиадите, уточни за сайта zakazanlak.bg Красимир Дамянов, директор на гимназията.



В резултат на това престижно място училището ще получи допълнително средства в към новия си бюджет в размер на 19 500 лева за обучение и работа с учениците в извънкласните форми, както и за мотивиране на ученици за участие в национални олимпиади. Средствата ще се разпределят сред учителите, които работят активно с талантливи ученици от гимназията, допълни Дамянов.
Основната заслуга за това респектиращо класиране на казанлъшката Математическа, превръщайки я на практика в най- доброто училище в областта откъм резултатност, са класиранията на 4-ма възпитаника на ПМГ „ Никола Обрешков“- лауреати в националин олимпиади.

Лауреатите са ученици от 12-тите класове в цялата страна, участвали и класирани на първите 5 места в страната в различните национални олимипиади. Постиженията на възпитаниците на ПМГ в Казанлък са на сравнителна база от около 60 хиляди ученика в съответния набор.



Огромната заслуга за голямото признание на ПМГ „ Никола Обрешков“ се дължи на завършилите вече 12 класници: Ивет Данаилов Димитрова- лауреат на националната олимпиада по български език и литература и участничка в националния къг на олимпиадата по философия:
Екатерина Отрокова- лауреат на националната олимпиада по руски език, Петър Добринов Добрев- лаурат на национланата олимпиада по география и Десислава Маринова Михайлова- лауреат на националната олимипада по гражданско образование.

Всички вече бивши възпитаници на ПМГ са приети за студенти в едни от най- престижните български и европейски ВУЗ-ове.


Постиженията им са пореден атестат за качеството на обучение и работа казанлъшката Математическа гимназия, категорични са от ръководството на училището. Според експертното мнение на директора Дамянов, „с тези резултати училището показва, че еднакво добре подготвя своите ученици както в природо-математическите науки, така и в хуманитарните.“
С постигнатите класирания на националните олимпиади през изманалата вече учебна година, казанлъшката ПМГ изпреврава две други престижни училища в областта: като ГПЧЕ „Ромен Ролан и ПМГ „ Гео Милев“ в Стара Загора.

През изминалата учебна година възпитаници на казанлъшката Математическа са участвали в национални олимпиади по общо 12 общообразователни предмета.
„Отличен“- 5,53 е средният успех на тазгодишният випуск зрелостници на ПМГ „ Никола Обрешков“. Също „отличен“- 5,51 е средният успех на възпитаниците на гимназията за изминалата година.


Резултатите от външното оценяване по математика след 7 клас, постигнати от учениците от гимназията, нареждата на първо място училището по отношение на показан резултат и максимален брой точки сред всички седмокласници в областта.
От общо 7 седмокласника в Старозагорска област, получили максималния брой точки- 100 на външното оценяване по математика, трима са ученици на ПМГ „ Никола Обрешков“. Това са Виктор Владков, Александър Глушков и Александър Проданов.


Резултатите от Държавните зрелостни изпити по български език за 12 класа отреждат второ място в Област Стара Загора за казанлъшките математици. Постигнатият среден успех в матурата по български език на 12-токласниците от ПМГ „Никола Обрешков“ е „много добър“- 5,27.
С 15 стотни само е по-висок успехът на първенеца ГПЧЕ „Ромен Ролан“ в Стара Загора.
С тези резултати на практика казанлъшката Математическа гимназия е най- доброто и най- универсалното ката подготовка училище в областта, категоричен е директорът на училището Красимир Дамянов.


54 ще са новите ученици в училището, приети след завършен 4-ти клас от новата учебна година.
103-ма ще са осмокласниците в него.
Свбодни месат в гимназията след 4-ти или 7-ми клас няма.
96% от седмокласниците през учебната 2016/2017 година продължават обучението си и през новата 2017/2018 година в ПМГ „Никола Обрешков“.

Останалите 4% са предпочели да продължат обучението си в училища с хуманитарна насоченост.

От новата учебна година ПМг се връща в старата си сграда на улица "Орешака" №2, където вече е готов и Националният център за природни науки.