С резултат 1:0 юношите младша възраст, родени през 99-2000г., победиха своите връстници от OФК „Сливен 2000” на техния стадион.
Първото полувреме играта бе доста равностойна, като в първите минути превес имаха домакините.
Отправени бяха два доста заплашителни удара, но "арсеналският страж" Християн Каратерзиев бе на ниво.
Със завидно самочувствие той боксира и не позволи на сливенският отбор да поведе в резултата. Последваха доста пропуски от страна на „арсеналци” Кенай Алим, Мариян Михов и Владислав Димитров, които пропуснаха да отбележат чисти положения.
Полувремето завърши при резултат 0:0.Второто полувреме играта бе пренесена изцяло в половината на домакините.
В 70-тата минута, след грешка на вратаря, Владислав Димитров "открадна" топката и наказа домакините, като оформи крайния резултат 1:0. Въпреки безобразното съдийство казанлъшките момчета успяха да преборят и 12-тия играч в мача и така взеха много важни три точки.
В следващия кръг ФК”Арсенал 2000” приема на своя стадион отбора на ФК”Стара Загора”.