С класически резултат 3:0, арсеналци набор 1999-2000г. победиха габровския отбор „Чардафон” във втора контролна среща между двата отбора. Още в първите минути на първото полувреме нападател на гостуващия тим излезе на чиста позиция, но опитният вратар Петър Маринов със завидно самочувствие парира удара. Последваха няколко пропуска от страна на арсеналците, а Мариян Михов и Юсейн Пател на два пъти се разминаха с гола. Малко преди края на първото полувреме паднаха 2 гола, като точни бяха Владислав Димитров и Иван Марков.
Крайния резултат 3:0 оформи Владислав Димитров с бомбен удар от около 35 метра.

При по-малките футболни надежди набор 2001-2002г.,ФК „Арсенал 2000“ бе повече от убедителен като победи съперника с разгромяващия резултат 8:1.
Точни за попаденията бяха:
Цветан Чонов, който излиза за първи път с екипа на „Арсенал” и вкара своя първи хеттрик, Стефан Перчемлиев отбеляза 2 гола, Илия Шинев и Матрин Георгиев отбелязаха по едно попадение, а след отсъдена дузпа опитният вратар Христо Михнев сложи край на всякаква интрига в този мач.
С три страхотни спасявания на почти 100% голови положения се записа и другият вратар Йоанис Ксантополус.