С резултат 0:0 завърши първата контролна среща на арсеналския отбор "юноши младша възраст", срещу отбора на ФК ”Чардафон”-Габрово.
Положения почти липсваха и пред двете врати, но въпреки това се създадоха две-три опасни атаки. На два пъти нападател на габровския тим излезе "очи в очи" срещу вратаря Християн Каратерзиев, но той с блестяща реакция парира и двата удара.

От своя страна ФК ”Арсенал 2000” също направи два пробива, благодарение на бързите нападатели Мариян Михов и Кенай Алим, но гол така и не влезе.

При по-малките, набор 2001-2002г. мачът завърши 1:1. Пръв откри резултата Тодор Мантуров, след страхотен пас на Йоан Георгиев.Минути след това, отново Мантруров уцели напречната греда. В самия край на първото полувреме габровски нападател се откъсна и оформи крайния резултат 1:1.Следващата контролна среща от подготвителния етап за сезон 2015/2016 г. ще се изиграе този четвъртък от 10 часа на ст.”Арсенал” отново срещу ФК ”Чардафон”-Габрово