С резултат 1:1 завърши мачът в градското дерби при отборите юноши младша възраст.

Мачът се игра на стадион „Севтополис“, като гостите изцяло ръководеха играта, но спортен шанс не достигна за вземането на трите точки.

През второто полувреме арсеналци на пет пъти уцелиха гредите, но топката така и не пожела да влезе. Единственото попадение бе дело на Андриан Димитров като голът падна в самото начало на срещата.

Това бе предпоследният мач преди лятната почивка.

В последния кръг ФК “Арсенал 2000“ ще домакинства на отбора на ФК “Ботев“ - Гълъбово, като след това ще трябва да изиграе и отложен мач с "Чирпан".
В момента тимът на Атанас Апостолов заема втората позиция с актив от 28 точки, а лидер е „Берое“.

При старша възраст арсеналци спечелиха служебно три точки срещу отказалия се от първенството тим на „Тунджа“-Ягода.

В четвъртък, 17 май, момчетата от старша възраст ще приемат старозагорския „Верея“ за завършване полусезона.