Делегати във Втория национален конгрес по превантивна медицина с международно участие посетиха Музея на розата в Казанлък и тракийската гробница „Голяма Косматка”. Посещението бе част от програмата на здравния форум, който се провежда в Стара Загора от 9 до 11 ноември.
Инициатор на ежегодните национални конференции и на конгресите, посветени на превенцията, е Българското сдружение по превантивна медицина с председател доц. Андрей Галев.
В рамките на форума са изнесени доклади от специалисти в различни сфери – епидемиология, вирусология, паразитология, трудова медицина, както от България, така и от Русия, Гърция и Македония.
Участниците в конгреса са представители на Националния център по заразни и паразитни заболявания, Националния център по анализ на заболяванията, регионалните здравни инспекции. Въпросите за ваксините като гарант за предотвратяване на редица заболявания, за епидемиологичната обстановка в страната, граничния контрол и новите инфекциозни заболявания са част от докладите във форума.
Специален материал по най-важните теми, касаещи превантивната медицина, и най-новите тенденции в България и Европа, очаквайте в сайта ни www.zakazanlak.bg.
0 коментара
Все още няма коментари към публикацията. Бъдете първи и споделете Вашето мнение!