Тази мисъл на Марк Твен най-добре илюстрира езика, който може да бъде разбран от всеки човек на Земята. Езикът на добротата. На 13 ноември, всяка година, вече близо десетилетие, светът чества Световният ден на добротата.
Денят се отбелязва във връзка с това, че на 13 ноември 1998 г. в Токио се открива първата конференция на Световното движение на добротата, с участието на Австралия, Великобритания, Канада, САЩ, Сингапур, Тайланд и Япония. На конференцията се приема „Декларация на добротата“. Целта е да се забрави самолюбието, да се помисли за другите около нас, да се забравят расовите, половите и религиозните различия. Всички хора живеят в един свят и да мислят за мира, съвместното съжителство и щастието.
През юни 2010 г. Луис Бърфит-Донс и Дейвид Джамили, членове на Движението и хуманитаристи, отбелязват Денят на добротата във Великобритания. Тяхната цел е да се подчертаят добрите дела, извършени в цялата страна. Символът на движението представлява „открито сърце“. Той е дело на френския художник Орел.
Денят се чества от хора от цял свят, които показват, че може да се замисляме повече за себе си и да направим света по-добро място заради самата доброта. Идеята за доброта е различна при всеки човек – помощ на възрастен човек при пресичане на улицата, комплимент, доброволческа дейност, жест на внимание, добра дума, усмивка и дори почерпка на работното място.
0 коментара
Все още няма коментари към публикацията. Бъдете първи и споделете Вашето мнение!