13 златни, 10 сребърни и 7 бронзови медала спечелиха малките състезатели от казанлъшкия Карате клуб "Шори Доджо" на Втория международен Гранд При турнир - София, който се проведе през изминалия уикенд. От участвалите 16 отбора клубът по шотокан карате-до в града на розите се нареди на 5-о място в крайното класиране. Той завоюва 1-во място в три дисциплини - ката, ката синхрон” и санбон кумите. В турнира участваха над 300 състезатели на възраст от 6 до 17 години.

В престижното спортно състезание възпитаниците на казанлъшкия клуб с треньор Илиян Дянков се представиха изключително добре при силна конкуренция. Нели Стоилова зае 3 място на кумите,Сиана Неби – 1 място на ката, Георги Христов е първи на кумите, втори на ката и първи на ката отборно микс. Самуил Гигов спечели 1 място в дисциплината ката, 3 място на кумите, 1 място на ката отборно момчета и 1 място ката отборно микс. Георги Христов и Самуил Гигов спечелиха златни медали, първи места и шампионски титли в състезанието за Световната кохай купа по шотокан карате-до през месец т.г. в молдовската столица Кишинев.

Димитър Христов е втори на кумите и втори на ката отборно момчета. Теодор Далиев е на 1 място на кумите, 1 място на ката и 1 място на ката отборно момчета. Петър Казаков е с 2 място на кумите и 2 място – ката, Михаил Христов – 3 място кумите, Давид Желев – 1 място кумите и 1 място ката, Кристиян Петров – 3 място кумите, Христо Манолов – 1 място ката и 3 място кумите, Златомир Колев – 2 място кумите и 3 място ката. Ивелин Иванов - 1 място ката и 2 място ката отборно момчета, Влади Азманов – 2 място ката и 2 място ката отборно момчета. Мирослав Бончев – 1 място ката, Иван Драголов – 2 място ката, Христо Денев – 3 място ката.

При момичетата световната шампионка в Световната кохай купа от състезанието в Кишинев през октомври Габриела Джамбазова стана първа на ката, завоюва първо място на ката отборно момичета и първо място на ката отборно момичета микс. Ан-Мишел Христова зае второ място на ката и 1 място на ката отборно момичета. Анастасия Атанасова – 1 място отборно момичета и 2 място на ката.