С минималното 1:0 отборът на ФК ”Розова долина” победи тима на състезаващия се в Северозападна "В” футболна група отбор на ФК ”Севлиево”.

Още в първата минута гостите отправиха мощен удар, но влезлият като титуляр юноша на
ФК ”Арсенал
2000” успя да парира удара.
Въпреки минималния резултат, положения пред двете врати не липсваха.
Удар на Николай Цонков бе изваден от голлинията.

Единственото положение в мача падна в 15-та минута, когато опитният Емил Рачев с брилянтен прехвърлящ пас изведе Димитър Вакавлиев очи в очи със стража на гостите и успя да реализира.Още няколко положения се откриха пред „Розите”, но топката така и не премина голлинията.Владислав Калайджиев уцели напречната греда.

Във второто полувреме гостите имаха своите положения, но намесата на опитния вратар Цветан Тодоров не позволи те да се превърнат в голове.В самия край на мача Михаел Лалев успя да преодолее защитника и прехвърлящият му удар срещна напречната греда.

Следващата проверка е на 30 юли, когато „Розите” ще гостуват на професионалния отбор на ФК ”Созопол”.
Началото на първенството на Югоизточната „В” група ще бъде даден на 13 август.