С резултат 5:1 отборът на ФК ”Розова долина” победи юношите на „Берое” в контролен мач.
Мачът бе решен още в първото полувреме, когато „ Розите” вече бяха реализирали четири положения.

Треньорът Александър Георгиев даде шанс на всички в отбора, a в своя дебют юношите на ФК ”Арсенал 2000” Енгин Махмуд и Петър Маринов бяха на ниво, като последният запази суха своята мрежа.

Точни за попаденията бяха Камен Петков (Кембо), открил резултатът още в третата минута, Диян Димов, Ахмед Файков (Акси), Димитър Вакавлиев, а последното попадение бе дело на Валери Кехайов.

Отборът на „Берое” се отсрами като в самия край на мача, момчета от Стара Загора успяха да преодолеят вратата на домакините.

Това бе втора проверка преди началото на сезон 2016/2017, като в първата контрола „розите“ отстъпиха с 4:2 при гостуването си на втория в „Б“ група „Поморие“.
В следващия си контролен мач „Розова долина“ отново ще е домакин, като в сряда, 27 юли, в Казанлък ще пристигне тимът на „Севлиево“ мачът е с начален час 18:00 часа.

На 30 юли казанлъчани ще гостуват на „Созопол.
Последната проверка за „розите“ е на 6 август отново в Казанлък с „Трявна“. В момента се договаря и още една среща с друг професионален тим „Ботев“ /Гълъбово/, като срещата ще се изиграе вероятно на 3 август. Първенството ще стартира на 13 август.