С минималното 1:0 „Розите” загубиха последната контрола, преди началото на новия сезон срещу отбора на ФК ”Раковски”. Мачът се изигра на стадион "Севтополис".
Още в първите минути, с прехвърлящ пас нападателя на „Раковски” се откъсна и отбеляза за 1:0 .

След това играта беше изцяло диктувана от домакинския отбор, но до попадение така и не се стигна. В самия край на полувремето, след центриране на Николай Стоичков, Григор Георгиев отправи бомбен удар, който мина над напречната греда на гостите.
През второто полувреме положенията за „Розите” последваха едно след-друго, но топката така и не успя да влезе в мрежата на гостите.
След асистенция на Атанас Апостолов, внукът на легендата на казанлъшкият футбол Камен Петков(Кембо) отправи красив удар, но отново се размина с целта.Николай Стоичков отправи три точни удара в очертанията на противниковата врата, но и те бяха парирани от стража на гостите.
Следващата събота „Розова Долина” излиза за своя първи официален мач, срещу отбора на
„Спартак” – Пловдив. Мачът е с начален час 18:00 на стадион „Севтополис”.