С резултат 3:0 отборът на ФК”Розова долина” се наложи над тима на „Димитровград” в среща от 9-и кръг първенството в Трета лига.
Домакините тотално надиграха съперника си .
Резултатът бе открит още 16- ата минута, когато Петко Георгиев след изпълнение на ъглов удар засече топката.
В следващите минути още няколко положения бяха организирани от казанлъшките футболисти.
Кристиян Петров и Григор Георгиев се разминаха с гола.
В 61-та минута, завърналият се от международен турнир на малки вратички Емил Рачев тръгна от половината на домакините и след двойно подаване с Ахмед Фаиков остана "очи в очи" с вратаря и логичното се случи за 2:0.
Класическият резултат оформи Ахмед Фаиков, когато след многоходова акция направи страхотен удар от далечна дистанция.
След този мач тимът на Александър Георгиев заема третата позиция, но с мач по-малко от лидера „Карнобат”.

В следващия десети кръг "Розите" гостуват на "Арда"-Кърджали.