С резултат 2:0 футболният отбор на "Розова долина" победи отбора на ФК”Ураган”-Бояджик.

С гол „от съблекалнята” още в 3-та минута Димитър Вакавлиев, след самостоятелен пробив отляво откри резултата.
Оттук нататък момчетата на Александър Георгиев тотално надиграха съперника, оставаки впечатлението, че на терена има само един отбор.
Последваха положение след положение, Владислав Калйджиев се размина с гола, след удар с глава.
В 35 -та минута чист гол на Емил Рачев бе отменен, след като съдията отсъди фал, вместо авантаж и последвал гол.
Играчът с номер 7 на „Розите” реализира още куп положения и логично в 56 та минута, след триходова комбинация между Ахмед Файков/Акси/, Владислав Калайджиев и Емил Рачев успя да оформи крайния резултат.
Малко по-късно от близка дистанция Ахмед Файков, с прецизен удар уцели гредата.
В срещата своя дебют в официален мач за мъжкият отбор направи юношата на ФК”Арсенал 2000” Енгин Махмуд.

Следващия съперник на ФК „Розова долина" още не е ясен, след отказа на „Спартак“ /Пловдив/ да участва в групата.

От БФС насрочиха квалификация за мястото на пловдивчани, като в нея ще се срещнат „Любимец“ и „Палас“ /Рудозем/, а победителят в двубоя ще излезе срещу „Розите“ във втория кръг на Трета лига.

Началото на новия футболен сезон за „Розите” бе дадено с връчване на купата от БФС, за спечелване на второто място през изминалия сезон.