Равен мач изиграха в първото си за този сезон домакинство отборът старша възраст на ФК“Арсенал 2000“ с тима на „Верея“.
Мачът приключи при резултат 2:2, въпреки игровия превес през целия мач на домакина.

Първото полувреме приключи с множество положения пред вратата на „Верея“ и с нито един гол.
През второто, гостите след грешка в защитата на „арсеналци“ успяха да открият резултата.
Минути след това влезлият като резерва Камен Янков успя да изравни с красив гол.
Домакините се активизираха и тръгнаха да обръщат мача, но след отсъждане на спорно нарушение в наказателното поле на „Арсенал“, „Верея“ изпълни 11 метров наказателен удар и поведе в резултата.

Изравнителният гол бе също от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мартин Монев.
Безупречен в изпълнението й бе Тодор Мантуров.

Следващият е кръг е градското дерби, в което ФК“Розова долина“ приема на своя стадион ФК“Арсенал 2000“.