С разгромяващ резултат 8:1 „Розите” победиха в последната контролна среща отбора на ФК ”Трявна”.

Първото положение падна още в 10-та минута, когато след пас на Ахмед Файков /Акси/, Григор Георгиев реализира.Малко след това Петко Георгиев добута отбита от вратаря топка за 2:0.
Удар на Емил Рачев, след изпълнение на пряк свободен удар от далечна дистанция, срещна гредата.
В самия край на първото полувреме гостите успяха да вкарат единственното си попадение за мача.

През второто полувреме паднаха отстаналите 6 гола.Николай Георгиев /Нино/, Владислав Калайджиев реализира дузпа.
Кристиян Петров бе в основата на останалите 4 попадения - на два пъти той изведе Камен Петков /Кембо/,който бе безупречен.
Юношата на ФК ”Арсенал 2000” Енгин Махмуд вкара първия си гол с екипа на „Розова долина”.
А последното попадение бе дело на опитния Ахмед Файков след пас на Кристиян Петров.

Общата равносметка за изминалия подготвителен период е 3 победи и 2 загуби. „Розите” загубиха само от професионалните отбори като ФК ”Созопол” и ФК ”Поморие”

Стартът на сезона ще бъде даден с домакинска среща идната събота ,13 август, от 18:00 часа, срещу трудния отбор на „Ураган” - Бояджик .