С резултат 5:1 отборът юноши старша възраст на ФК "Арсенал 2000" разгроми на своя терен връстниците си от ФК “Загорец“ - Нова Загора. Резултатът бе открит още в 10-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар от Георги Николов.

В 35-ата минута Йордан Павлов покачи на 2:0, минута след това Йоанис Ксантополус с красив гол с глава направи резултата класически.

Четвъртият гол във вратата на „Загорец“ падна след страхотен пробив на Мирослав Петров, който предостави топката на Хаяд Иванов и той реализира.

Гостите, след леко разбъркване, върнаха гол, но Йордан Павлов сложи край на всякаква интрига, реализирайки своя втори гол в мача.

Следващият кръг арсеналци гостуват на „Чирпан“.

В събота детският отбор на ФК "Арсенал 2000" приема тима на „Хасково“, а в неделя младшата възраст също ще се изправи срещу Хасково.