Отборът на „Казанлък Волей” загуби домакинство срещу тимът на „Марица”-Пловдив в Петия кръг от Националната Волейболна лига за жени
Госуващият отбор победи пред пълните трибуни момичетата на Страхил Балов, с резултат 3:0 (25:18, 25:16, 25:19).

В първия гейм домакините успяха да поведат с резултат 16:13, вдъхновени от подкрепата на публиката, но след това тимът на "Марица" успя да се мобилизира и пое контрола на играта.
Вторият гейм бе изцяло от домакински и завърши без обрати, при резултат 25:16.

Третата част започна отлично за казанлъшкия отбор, който на първото техническо прекъсване, водеше с 8:4.

Превъзходството им продължи, като те поведоха с 13:7, вдигайки на крака своите привърженици.

Но гостенките съумяха да обърнат нещата в своя полза и достигнаха до крайното 25:19 и чистата победа.

След този мач "Казанлък Волей" е на втора позиция, с актив от 10 точки.
В следващия кръг отборътприема тима на ЦСКА.