С резултат 4:0 отборът на ФК “Розова долина“ загуби първата от поредицата контролни срещи, които предстои да изиграе срещу професионалния отбор на „Ботев“ - Гълъбово.

Поради неподготвените терени, мачът се състоя на изкуствения терен над стадион “Берое“ в Стара Загора.

Старши треньорът Александър Георгиев даде шанс на младите попълнения
(Мариян Михов, Васил Балашев и Валентин Маринов) да изиграят своите първи минути за мъжкия отбор, макар и в неофициален мач.

Вратаря Павел Колев също записа първите си минути с екипа на "Розова долина".

Към отбора в най-скоро време се очаква да се включи и опитният Иван Чергев.

На 2 февруари (четвъртък) казанлъчани ще приемат тима на „Етър“ – Велико Търново. Още не е уточнено на кой терен ще се проведе проверката.

4 февруари (събота) отново в Казанлък ще гостува елитната група на “Ботев“ - Пловдив U19.

На 8 февруари (сряда) „Миньор“- Раднево ще гостува на „Севтополис“, а след това, на 11 февруари (събота) - и елитната възраст на „Берое“ U19.

Следващите срещи преди старта на сезона още са в процес на уточняване.

Началото на втория полусезон е на 25 февруари.