С резултат 2:0 тимът на ФК”Розова долина” победи ФК”Асеновец”-Асеновград, в 11 тия кръг от първенството на Югоизточна Трета Лига.

Резултатът не съответстваше на играта.
”Розите” тотално надиграха противника си, като почти не му позволиха да излезе от своята половина.

Още в 7-та минута Григор Георгиев получи възможност да открие резултата, но топката мина покрай вратата.

Последваха още много пропуски.

Удари на Емо Рачев и Атанас Апостолов минаха на сантиметри от целта.

На два пъти бе уцелена и гредата, но до края на първото полувреме гол липсваше.
В 57- минута, след пробив и със страхотен удар от дистанция,Григор Георгиев откри резултата.

В 68 -минута Емо Рачев изпълни страхотен пряк свободен удар, но вратарят със сетни сили успя да спаси.

Второто попадение реализира опитниятЕмил Рачев, след страхотен пас на влезлия като резерва Енгин Махмуд.

В сряда, 19 октомври„Розова долина“ ще срещне в регионално дерби за Купата на Аматьорската футболна лига тима на „Верея“ Стара Загора.

В следващия 12 кръг стадион „Севтополис” отново е домакин срещу отборът на „Гигант”-Съединение.