Кметът на Община Казанлък Галина Стоянова награди участниците в Националната викторина по история. Това е първият турнир, организиран от Асоциация „Образование без граници“ в лицето на Любомир Любенов, който се състоя от четири кръга и премина под патронажа на кмета на Общината Галина Стоянова.. Последният, финален кръг, се проведе в казанлъшкото училище „Паисий Хилендарски“.
С грамоти и медали бяха наградени 24 деца от цялата страна, сред които и пет казанлъчанчета. Те се състезаваха в категориите 3-ти, 4-ти, 5-ти и 6-ти клас.
По сбора от двата най- добри резултата от предварителните кръгове на състезанието, на шест талантливи деца бяха връчени купи. Най- силно представили се бяха децата от град Търговище- те грабнаха десет грамоти и четири от купите.
Специалната награда на кмета на Община Казанлък Галина Стоянова за максимален резултат от трите кръга, бе връчена на четвъртокласника Ангел Пламенов Иванов от 1 СОУ „Св.Седмочисленици“, гр.Търговище.
„Благодаря на организаторите, че избраха Казанлък- Долината на розите, за провеждането на това състезание. Важно е какво ще посеем в сърцата на децата, а за да бъдат те днес тук, с награди в ръка, заслуга за това неизменно имат техните родители и учители. Браво за това ваше дело!“, с тези думи кметът Галина Стоянова приветства медалистите и им пожелава още успехи занапред.
Информация: Пресцентър на Община Казанлък