С резултат 3:2 женският волейболен отбор "Казанлък Волей"загуби от столичния „Левски”.

Момичетата на Радослав Бакърджиев, след 5-геймова драма, успяха да победят втория във временното класиране отбор на Казанлък.

Мачът се игра около два часа, като домакините поведоха в първите два гейма (25:15, 26:24, 20:25, 18:25, 15:13).

Отборът на "Казанлък Волей" успя да спечели в третия и четвъртия гейм, като и в двата повеждаше с 4-5 точки.

Състезателките от Града на розите успяха да вдигнат напрежението до краен предел, като вкараха мача в тайбрек. В решителния гейм „Левски” успя да победи с резултат 15:13.

На 14 февруари ще се играе отложеният мач с „Раковски“ в Пловдив.

В петък е първият домакински мач за тази година, срещу последния в класирането отбор на „Бургас 07“ в зала „Багира“. Мачът е от 18:00 часа.

Въпреки загубата, "Казанлък Волей" запазва второто си място с актив от 23 точки.