С резултат 1:1 завърши домакинският мач на „Розите”, който заради изборите тази неделя и денят за размисъл – 24 октомври, бе изтеглен за по-ранна дата .
Още в началото на първото полувреме мачът тръгна зле за домакините. След центиране играч на „жълто-сините” успя да излъже опитния страж Цветан Тодоров и той откри резултата.Теренът бе много тежък и наводнен и това не позволи на техничните играчи на „Розова Долина” да заиграят своята игра. В 30-тата минута, след отсъден пряк свободен удар Атанас Апостолов с техничен удар успя да вкара кълбото в мрежата на ФК”Димитровград. Второто полувреме момчетата на Александър Георгиев излязоха за победа, но съдията осуети техните намерения.След спречкване капитанът на „Розите” Боян Нейчев и играч на гостите получиха червени картони и бяха изгонени.
Казанлъшкият отбор се опита с всички сили да вземе трите точки, но така и не успя .
В самия край на срещата Григор Георгиев, след индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и бе фаулиран в гръб, но 11-метров наказателен удар не бе отсъден.
В следващия 13-ти кръг отборът на ФК“Розова Долина“ пътува за Пловдив, за да се изправи срещу отбора на ФК“Евроколеж“. До края на полусезона остават пет мача, а „Розите“ вече са с актив от 28 точки и затвърждават второто място във временното класиране.