С резултат 4:1 децата, родени 2000-2001 година загубиха от отбора на ФК “Стара Загора“.
Мачът бе от четвърти кръг на сезон 2015-2016г., но бе отложен, заради фирмения празник на "Арсенал". Първото полувреме мачът "вървеше" в полза на „арсеналци“, малко преди края на полувремето арсеналкият страж „подари“ топката на старозагорския нападател и той бе точен за 1:0.
Второто полувреме във вратата на арсеналци "влязоха" още 3 гола, а почетният- четвърти гол за домакините вкара Тодор Мантуров, след перфектно изпълнен на пряк свободен удар.
В събота, 17 октомври ФК “Арсенал 2000“ гостува на ФК "Загорец"Нова Загора, а в неделя юноши "младша възраст" домакинстват на ФК "Верея"-Стара Загора. Мачът е с начален час 10:30 и ще се играе на стадион „Арсенал“.