Тимът на „Розова долина” победи с резултат 2:0 в последния 34-и кръг от първенството на Югозиточната „В” група отборa на „Марица”-Пловдив.

Домакините желаеха повече победата и още с първия съдийски сигнал, поеха играта. Първото попадение падна в 10-та минута, след отсъждане на 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Кристиян Петров.

На точката за изпълнение на дузпа застана опитният Емил Рачев, който бе безпощаден. Отново той, със страхотен гол в 75-ата минута успя да затвърди победата и второто място на „Розите".

Старши треньорът Александър Георгиев успя да върне запалянковците отново на стадион ”Севтополис”. Футболистите на Казанлък постигнаха класиране, до което клубът на „Розова долина” не бе стигал над 20 години.

Оттук-нататък стои въпросът дали в Казанлък от другия сезон ще се играе професионален футбол.
Около 7-и юни се очаква да излезе информация за новите формати на първенствата в България.