Успешно шествие по шахматните терени на малките състезатели от ШК "Казанлък 21" продължи и през този уикенд. пет медала спечелиха възпитаниците на Петранка Драганова в турнир "Загорец", които се проведе при силна конкуренция в град Раднево.

В групата до 7 години "Детска градина" втори медал спечели Ния Малчева, този път бронзов. Нико Малчев остана малко след медалистите - 5-и! И двамата са от казанлъшката детска градина "Теменуга".

До 8 години - момчета, Йоан Велчев е втори, със сребърен медал и с високо постижение от 6 точки при 7 възможни. В тази група при момичетата Клубът има бронзов медалист - с третото място Християна Кирилова.

При 10-годишните малките казанлъшки шахматисти се окичиха с два бронзови медала - на Калина Шипкова при момичетата и Георги Щерев при момчетата.

Малко не достигна на Симеон Дичев за медал при 12.годишните - в последния кръг стигна само до равенство, което му отреди 6 място.
Добра игра на Рустислав Тодоров при 10-годишните момчета, но голямата конкуренция не му позволи да стигне до медалите.

Поради заболяване, от участие отпаднаха Константин и Цветомир Смилови, и те не успяха да се включат в този турнир.

"Медалите ни се множат и няма как да не съм доволна - сподели ръководителят на ШК "Казанлък 21" и треньор на децата Петранка Драганова. - Вярвам, че при следващите си участия ще облагородим техния блясък. Но ни чака още много работа".