Злато за Тенчо Караенев и Диан Минчев и визи за Лас Вегас през юли Със златни медали се окичиха навръх Цветница Тенчо Караенев и Диан Минчев на проведеното в Пловдив Републиканско първенство по ММА за аматьори.
В турнира казанлъшкият клуб „Аргус ММА“ , с треньор Красимир Аладжов участва с трима състезатели в надпреварата.
Тенчо Караенев, който бе избран за Спортист на годината за 2015-а, се състезава в категория 93 кг. и спечели титлата.
До златния медал казанлъчанинът достигна след две победи над представителите на Пловдив и Хасково.
През миналата година Тенчо спечелии сребърен медал на Световното първенство в Лас Вегас и бронзов медал – на Европейското състезание по ММА в Бирмингам.
Злато завоюва и другият състезател на казанлъшкия тим- многократният медалист Диан Минчев, в категория до 61 кг.
Със спечелването на златото Тенчо Караенев и Диан Минчев ще пътуват за Лас Вегас, където в началото на месец юли ще се проведе Световното първенство по ММА.
Още един казанлъшки състезател е с медал от първенството в Пловдив.
Дориан Дерменджиев спечели бронзов медал, побеждавайки конкурентите си от София и Варна.
В полуфиналната си среща той отстъпи след съдийско решение срещу представител на Варна, като по мнението на специалистите това бе и най-оспорваната и красива среща на цялото първенство.
Изминалата година бе особено успешна за Дориан Дерменжиев, който стана втори в класацията „Спортист на годината“ и Републикански шампион в категория 77 кг, сребърен медалист от Европейското състезание по ММА в Бирмингам.