С резултат 3:1 отборът на ФК”Розова Долина” победи вторият във временното класиране „Загорец”-Нова Загора.
Момчета на Александър Георгиев желаеха повече победата и още с първия съдийски сигнал Емил Рачев влезе в наказателното поле, но ударът му бе париран.
Николай Стоичков също пробва своя късмет, но ударът му не бе точен.
В 15-та минута играчът с номер 7 от отборът на „Розова Долина” Емил Рачев с прецизен превхвърлящ удар откри резултатът.
Съдията отново бе под всякаква критика и в 40-та минута отсъди несъществуващ пряк свободен удар, но Цветан Тодоров отново бе на ниво.
Още с началото на второто полувреме след грешка на вратаря на „Загорец”, Кристиян Петров бе на точното място и вкара за 2:0.
Минута след това гостите върнаха гол.
Краят на интригата в мача сложи опитният Емил Рачев, след брилянтно центриране на Николай Стоичков.
Въпреки работният ден трибуните на стадион „Севтополис” бяха запълнени с фенове на футбола.
В следващият 22 кръг „Розите” гостуват на Левски”- Карлово.
След този мач казнлъшкият тим вече е с актив от 44 точки и е само на точка от вторият „Загорец”.