• Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев участва в церемонията
• Дългогодишният директор на Колежа проф. д-р инж. Ивайло Ганев получи Почетен плакет от „Арсенал” АД
“Казанлък е индустриален град, в който предприятията работят и имат нужда от качествени кадри, затова ви благодаря за подкрепата за създаване на Технически колеж-Казанлък. Благодарни сме, че Техническият университет в София припозна именно Казанлък като място за това учебно заведение и подкрепя развитието му”, каза кметът на община Казанлък Галина Стоянова.
Със слово към абсолвентите се обърна и ректорът на Технически университет – София проф. д-р Георги Венков, който сподели, че тази диплома е наградата за техните усилия по време на цялото им следване, тя е награда и за техните всеотдайни преподаватели. Той подчерта, че вратите на университета са отворени за абсолвентите, за да продължат образованието си с магистратура, а и с докторантура.
Много емоционално бе приветствието на проф. д-р инж. Ивайло Ганев, Почетен председател на Общото събрание на Технически университет – София, първият и най-дългогодишен директор на Техническия колеж. Той поздрави абсолвентите, които завършват една нелека специалност, толкова важна за индустрията в Казанлък. Техническият колеж в Казанлък е една от четирите учебни бази в структурата на Технически университет - София. „Този Колеж е единственото учебно заведение, което създадохме с толкова много обединени усилия от страна на кмета на общината, на депутати, на целия местен бизнес - буквално започнахме от нулата, но той дава много добри резултати и нашите абсолвенти трябва да се гордеят, че са го завършили”. Проф. Ганев сподели, че това е последното му връчване на дипломи за висше образование. По този повод и като признание за заслугите на проф. Ганев към създаването и успешната дейност на Колежа, от името на „Арсенал” АД инж. Владимир Чучумишев му връчи Почетен плакет на дружеството. Трогнат от вниманието, проф. Ганев сподели, че Казанлък винаги ще остане в сърцето му.
От името на абсолвентите благодари Христо Ноев, също кадър на „Арсенал”. Той получи дипломата си от ректора на Технически университет – София – проф. д-р Георги Венков.
Випуск ‘2024 e петият випуск на Технически колеж – Казанлък. 80% от дипломиралите се продължават обучението си за придобиване на степен „магистър” в Технически университет - София.
0 коментара
Все още няма коментари към публикацията. Бъдете първи и споделете Вашето мнение!