„Розова долина“ с поредна победа за Купата на България
Отборът на„Розова долина“ се класира за финалния мач на Югоизточната група в турнира за Купата на България.
Макар и трудно, казанлъчани се наложиха над своя противник „Кошарица“ при своето гостуване.
В редовното време двата отбора не успяха да се победят и отново бяха изпълнявани 11-метрови наказателни удари.

"Розите" поведоха в резултата с гол на Григор Георгиев в 10-ата минута.

Домакините успяха да обърнат резултата с попадение в 48-та, а след това и в 65-ата минута.

Само три минути по-късно, казанлъчани постигнаха равенство 2:2 с гол на Михаел Лалев.

При дузпите футболистите на „Розова долина“ показаха повече точност и майсторство и с отбелязването на един гол повече продължават в следващия етап на турнира.

Герой на мача отново бе вратарят. Този път това бе юношата Петър Маринов.

Младият футболист показа завидно самочувствие, успя да възедейства върху психиката на противника и така улови две дузпи, а третата бе извън рамките на вратата.
В следващия кръг от надпреварата, който е финален за Югоизточна група, „Розова долина” ще се изправи срещу един от отборите „Палас“ /Рудозем/ или „Гигант“ /Съединение/.

При нова победа отборът на Казанлък ще се класира за 16-ина финалите, където ще срещне отбор от елитната Първа лига или най-добрите от Втора лига - „Поморие“ или „Созопол“.
В събота, 3 септември, на ст."Севтополис" ще се изиграе поредeн кръг от първенството на Трета лига.

Отборът на ФК "Розова долина" приема тима на "Марица" - Пловдив, мачът е с начален час 17:00 .