Царица Роза ‘2016 Йоанна Шишкова се завърна на дансинга след известно прекъсване с участието си в турнира по спортни танци, който се проведе през уикенда в Казанлък. Двойката Валентин Иванов от „Загора денс” - Ст. Загора, и Йоана Шишкова от КСТ „Роза” - Казанлък, се включи блестящо в надпреварата за Купа България при състезателите над 19 години – латина, и се спечели бронзов медал.

В Спортна зала „Багира” в града на розите се проведе кръг от Купа България, Национален турнир по спортни танци и турнир „Изгряващи звезди”. В трите турнира се включиха над триста състезатели от цялата страна. КСТ „Роза” участва с осем танцови двойки.

В турнира за Купа България Стоян Петров и Елис Табакова станаха първи и се окичиха със златни медали при състезателите над 19 години – стандартни танци. Във финалите на Купа България се наредиха още Пламен Божев и Йоана Велева при състезателите над 19 г. – латина, Николай Ламбов и Габриела Инджова при младежите - латина. Кирил Димов и Любов Нешева, юноши старша възраст, станаха четвърти на стандарт и пети на латина, Никсън Цветков и Алекс Дечева - осми на стандарт при младежите, Никола Христов и Катрин Петрова, юноши старша възраст, играха на полуфинал - латина.

В Националния турнир със златни медали в Клас 18В – стандарт, са Никсън Цветков и Алекс Дечева, като с това представяне те преминават в по горен Клас –А. В Клас 15С със златото се окичиха Кирил Димов и Любов Нешева, а в Клас 18D Стелиан Владев и Милана Бездичка също станаха първи. В Клас 18А - латина, Николай Ламбов и Габриела Инджова завоюваха бронзови медали, двойката Пламен Божев-Йоана Велева зае пето място, а в Клас 15С Никола Христов и Катрин Петрова се класираха четвърти.

В турнира „Изгряващи звезди” двойки до 7 и до 9 г. Александър Неделчев и Александра Кръстева станаха първи, а Андрей Тончев и Фелис Халимова – трети. Успешно се представиха и момичетата до 9, 11 и 13 г. С първи, втори и трети места са Фая Гератлиева, Фелис Халимова, Сияна Христова, Ясмин Табакова, Ина Овчарова, Деница Игнатова, Радосвета Симеонова, Маргарита Станилова.

Организатори на трите танцови турнира са Община Казанлък, Българка федерация по спортни танци, КСТ „Роза” – Казанлък, и ОДК „Св. Иван Рилски”.