Над 70 дежурни екипа на „Eлектроразпределение Юг“ на EVN са в готовност да реагират при необходимост по време на предстоящите коледни и новогодишни празнични дни. Дружеството има възможност за включване на допълнителен брой сътрудници и техника при извънредни зимни ситуации, както и да активира специален кризисен щаб.
Като част от текущата подготовка за работа през зимата, дружеството е осигурило по места техника, инструменти и материали с оглед осигуряване на авариен резерв. В това число влизат и налични над 400 броя високопроходими автомобили, автовишки, моторни шейни, както и АTV и UTV за труднодостъпните райони. Дежурните екипи поддържат връзка с денонощно функциониращия Диспечерски център за управление на електроразпределителната мрежа.

Eлектроразпределение Юг ще отчита електромерите по редовния месечен график по време на празниците. Дружеството е създало организация за отчитане на електромерите по редовен месечен график. Целта е, както всеки месец, да се следва редовният график на отчитане на електроенергията за клиентите на дружеството в Югоизточна България, информират от пресцентъра на енергоразпределителното дружество.
ВиК Стара Загора обяви, че през декември няма да извършва измерване на потребените количества вода, с изключение на водомерите с дистанционно отчитане и абонатите в градските райони, засичани по график до 15-то число, заради приключване на календарната 2023 година.