С минималното 1:0 отборът на ФК ”Розова долина” успя да победи съперника си „Гигант” - Съединение.

Отборът на домакините беше по-активният отбор и имаше доста положения. Още в 35-ата минута за нарушение срещу Валентин Славов бе отсъден 11-метров наказателен удар, но Ахмед Фаиков не успя да го реализира. Минута след това отново пусна технично топката покрай вратаря, но целта отново не бе поразена.

В 60-ата минута Ивелин Илиев нацели с плътен удар горната греда. Логичното се случи в 65-ата минута, когато влезлият като резерва Кристиян Петров бе на правилното място и след пас на Ахмед Фаиков успя да реализира.

Малшанс не позволи на Акси да вкара втори гол, като мамейки вратаря, той остана сам срещу вратата, но ударът му не бе точен.

Гостите имаха едно-единствено опасно положение в самия край на срещата, но Александър Петрунов бе на ниво и успя да избие коварната топка.
В следващия шести кръг „Розите” гостуват на "Димитровград 1947" (Димитровград).