Победител в първата колоездачна обиколка на Долината на тракийските царе стана Александър Алексиев от клуб Veloraptor. Мъглижката спортна звезда успя да премине трасето за краткото време от 2:31 мин. Втори се нареди съотборникът му от клуб Veloraptor Алекс Иванов. Той се класира със същото време – 2:31мин. Трети стана Тодор Ангелов с малка разлика във времето – 2:42 мин.

65 състезатели, от които две представителки на нежния пол, част от най-бързите колоездачи на България, се впуснаха в първото издание на състезанието по планинско колоездене "Обиколка на Долината на тракийските царе". Трасето, което трябваше да преминат всички състезатели, бе с дължина 76 км и общо изкачване около 1000 м. 57 от от 65-мата на старта успяха да финишират.

Най-добри се оказаха момчетата от клуб Veloraptor, които заеха почетната стълбичка в генералното класиране. Състезанието премина под патронажа на председателя на Общински съвет-Казанлък Николай Златанов. Той също се качи на велосипеда си и се впусна в надпреварата, съобщава общинският пресцентър.

Разделени в 6 различни категории, призьорите в отделните групи получиха парични награди и медали.
Организатори на спортното събитие, което бе част от 14-те Празници в Долината на тракийските царе, бяха клуб по планинско колоездене „Dark Riders – Казанлък” и Велоклуб „Зарата”.